Збережемо водні ресурси!

Починаючи з 1993 року, 22 березня у всьому світі відзначається запроваджене генеральною асамблеєю ОНН міжнародне екологічне свято – Всесвітній день води. Воно спрямоване на те, щоб привернути увагу людей до проблем чистоти водних ресурсів, зокрема питної води, до проблем їх використання та збереження.

Це екологічне свято нагадує людям, що водні ресурси планети на сьогодні потребують особливої охорони та раціонального використання. Не виключенням є і територія Мезинського НПП, що досить багата на водні ресурси: тут знаходиться 53 км русла річки Десни та її притоки (малі річки Криски і Головесна, Хвостинка, Восковаха, Бистриця і Рівчак); численні заплавні озера-стариці, з яких найбільшим є озеро Хотинь (площа 50 га); декілька невеликих ставків (ставки в «Рихлівській дачі», Будищанські ставки, ставки біля хутора Сміле). По всій території Парку дуже багато природних джерел.

Проблеми збереження та раціонального використання водних ресурсів території Парку були висвітлені на лекції «Водойми Мезинського НПП», яка була проведена 20 березня для учнів 7-11 класів Покошицької ЗОШ І-ІІІ ст. та 23 березня для школярів Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст. цієї ж вікової категорії. Підчас перегляду мультимедійної презентації учні дізналися і про механізми утворення та розвитку водойм, переглянули відео про формування заплавних озер-стариць.

Вдалося досягти головної мети екологічного свята – зосередити увагу підростаючого покоління на існуючих проблемах функціонування та забруднення водойм та водних ресурсів на території Мезинського НПП та України загалом.

Провідний фахівець з екоосвіти,

Кисіль Юрій

Залишити відповідь