8 грудня – Всесвітній день боротьби зі змінами клімату

        За всю історію існування нашої планети клімат на її поверхні змінювався безліч разів. Вченим відомо про 7 льодовикових періодів, після яких наступало глобальне потепління, що залишило свій відбиток у житті нашої планети.
        Через зміни клімату відбувається багато явищ, які шкодять нашому здоров’ю та життю. Зміни в опадах, частіші шторми, урагани, тайфуни, цунамі, які забирають домівки та сотні життів. Зникає біорізноманіття, змінюються океанічні течії. Через всі ці проблеми, багато людей із різних регіонів стають кліматичними біженцями. За оцінками експертів ООН, вже до 2050 року на планеті може бути до 1 млрд кліматичних біженців.
        Маючи на меті формування знань про клімат Чернігівщини та динаміку його змін працівниками Мезинського НПП  для учнів Деснянської гімназії організована он-лайн зустріч з фахівцем Чернігівського метеорологічного центру Анною Ткач. Обговорили кліматичні особливості та дослідження метеостанцій області, наслідки глобального потепління; як пов’язана війна, якість повітря та клімат; особливості кліматичних змін території Мезинського НПП.
        Замисліться і ви над тим, який екологічний та кліматичний стан у нашої планети, та як запобігти глобальній катастрофі.

Алла Наливайко, заст. нач. відділу еколого-освітньої роботи та рекреації

Свято зимової казки, чудес та подарунків – День Святого Миколая!

       Навіть у темні часи усім нам хочеться світла і тепла. Скільки б нам не було років хочеться вірити у диво. Особливо чекають новорічних днів діти.  Дитинство буває один раз, і його спогади залишаються на все життя.
        За доброю традицією фахівці Мезинського НПП підготували святкове дійство «А хто, хто Миколая любить!». Цього року свято відбулося на базі Авдіївського садочка «Ромашка». До діток в гості завітали: Святий Миколай, Ангел та Ябеда. Атмосфера театралізованого дійства нагадувала чарівну казку, в якій малеча танцювала, співала і, навіть, смикала дідуся Святого Миколая за бороду. А найголовніше те, що всі діти отримали від загадкового чарівника солодкі подарунки.
      До зустрічі, Святий Миколаю! З нетерпінням чекатимемо тебе наступного року.

Людмила Науменко, фахівець Мезинського НПП

Щороку за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН 5 грудня відзначають Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day)

Саме до цієї дати було проведено працівниками Мезинського НПП онлайн-заняття зі студентами першого та другого курсів природничо-математичного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Тема лекції – «Ґрунти Мезинського національного парку: географія, властивості і екологічне значення».
Ґрунти забезпечують життєво необхідні екосистемні функції, але це природний ресурс, який нелегко піддається відновленню. Тому екологічно раціональне використання ґрунтів має стати пріоритетним завданням для усіх.
Олександр Яковенко, нач.відділу еколого-освітньої робрти та рекреації