Чарльз Дарвін говорив: «Немає сумніву, що навряд чи є ще інші тварини, які зіграли б таку важливу роль в історії світу, як ці низькоорганізовані істоти». А ще він порівнював їх з турботливим садівником, що готує найкращу землю для рослин.
     Здогадалися про кого йде мова?
     Земляні черв’яки – непривабливі та майже беззахисні тварини. Але в природі вони незамінні. Пропускаючи через себе залишки рослин і грудочки землі, вони роблять ґрунт більш родючим, збагачуючи його органічними речовинами. Сприяють також насиченню ґрунту вологою і повітрям, тим самим забезпечуючи сприятливі умови для росту рослин.
     Чому їх називають дощовими, яка їх будова, спосіб життя та користь для природи дізнавалися юні природознавці з Деснянського.
     А ще навчилися виготовляти черв’ячків з серветок, які за допомогою води ростуть і стають кольоровими.

Марина Усок, провідний фахвець
з екологічної освіти

Моніторинг печери-суфозії між с.с. Радичів, Деснянське

      Унікальна печера утворилася природним шляхом в результаті лінійної ерозії (розмивання лесових порід опадами). Її розміри: висота до 3 м,  ширина 1,5 – 2 м, в довжину – до 10 м.
     

Спостереження за станом печери і напрямком та інтенсивністю ерозії працівниками Мезинського НПП проводиться з 2019 року.
      Природні ерозійні процеси на схилах правого берега річки Десна (де знаходиться печера) залежать переважно від інтенсивності і об’єму опадів. Надмірна кількість опадів за останні декілька місяців 2022 року негативно вплинула на стан печери. Вхід в печеру продовжує руйнуватися. Довжина і ширина суфозії майже не змінилася. Склепіння печери частково осипалося (стосується більше кінцевої частини).
    Відвідування печери небезпечне.

Олександр Яковенко

Весела вікторина про рідну Україну

     Народ, що пам’ятає свою історію та героїв, цінує та поважає традиції, звичаї та культуру, непереможний.
     Саме цій темі була присвячена «Весела вікторина про рідну Україну», проведена працівниками Мезинського НПП з покошицькими школярами.
В ході заходу діти переглянули презентацію, яка складалася з кількох завдань зібраних в “українській віночок”, що містили питання про історію, традиції та національні символи України.

Едуард Пилипенко, фахівець
з екологічної освіти