Вечорниці на Андрія

     В народі говорили: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно: взимку ледь не кожного дня – свято. Однак з-поміж усіх день Андрія Первозваного був одним з найочікуваніших і найвеселіших.
Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного з нас цікавить наше майбутнє. А особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Чи буде шлюб щасливим? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках.
     На Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь. Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів «Андріївських вечорниць» наших предків. Проте і досі вечорниці – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, збитки,пустощі, які дозволяються тільки в Андріївську ніч.
     З метою відтворення народного обряду у Мезинському археологічному музеї імені В.Є.Куриленка проведено вечорниці для дітей села Мезин.
    Заходи такого змісту дають змогу познайомити учнів з давніми народними звичаями, виховують в дітей повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні, інтерес до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти культурну спадщину народу.

Наталія Сіра, директор Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є.Куриленка

Залишити відповідь