Важлива інформація!

     Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб. Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів. Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області № 44-од від 08 квітня 2022 року “Про встановлення заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню на період нересту риб та відтворення інших водних біоресурсів в 2022 році”, заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів. В річці Десна в кореневих водах дана заборона триватиме з 11 квітня до 30 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах (природних озерах, притоках Десни) з 11 квітня до 10 липня включно.
      За клопотанням Мезинського НПП, на період нересту жителі сіл Мезин, Деснянське, Радичів, Вишеньки та Черешеньки протягом весняно-літньої заборони можуть рибалити в межах зазначених населених пунктів по правому берегу річки Десна. Рибальство дозволяється однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
     Також, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
     У період воєнного часу заборонено відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів Чернігівської області відповідно до розпорядження начальника Чернігівської ОВА № 147 від 20.04.2022 року.

Вадим Костюк, заступник директора-головний природознавець
Мезинського НПП

Залишити відповідь