Сьогодні – Всесвітній день екологічної освіти!

            Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок у червні 1972 р., з Декларації Конференції Організації Об’єднаних Націй з проблем навколишнього середовища.
             Наступним кроком у сприянні святкуванні цього дня став Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища у 1975 р.,  під час якого видано Белградську хартію екологічної освіти, проголошуючи свої глобальні цілі, кожного року 26 січня відзначати на міжнародному рівні Всесвітній день екологічної освіти.
                  Мезинський національний природний парк 15 років є центром організації екологічної освіти й виховання населення регіону. Як показує досвід, дієвим компонентом екологічної освіти є постійні виступи з лекціями про вплив людини на навколишнє середовище та екологічний стан України; про роль природно-заповідних територій у збереженні та відновленні природи; значення рослин та тварин у нашому житті та важливість збереження кожного їх виду. Ключовим завданням є формування сучасних уявлень про роль природно-заповідних територій у збереженні біотичного та ландшафтного різноманіття як основи стабільності біосфери. Тому важливим є використання інших форм пізнання природи у вигляді свят, заходів, вікторин, на яких учні знайомляться  з конкретними видами тварин та рослин, значенням кожного окремого виду для людини та природи, на практиці допомагають «братам меншим».
              Спільно зі школярами, студентами та місцевими жителями працівники парку щороку проводять різноманітні природоохоронні акції, які є дієвим способом привернути увагу людей до проблем охорони довкілля, серед яких традиційними стали: «День довкілля», «Година Землі», «Чистий берег», «Принось батарейки – рятуй життя», «Збережемо первоцвіти», «Подаруй оселю пташці», «Новорічний букет замість ялинки». Особливого звучання та актуальності набувають акції з нагоди таких екологічний дат, як Міжнародний день водно-болотних угідь, Всесвітній день лісів, Міжнародний день води, День Землі, Міжнародний день клімату, Міжнародний день охорони навколишнього середовища, Всесвітній день захисту тварин, Всесвітній день без автомобілів та ін.
         

Висловлюємо подяку всім, кому небайдужа природа, за організацію та участь у екоосвітніх заходах, за ініціативність, креативність і творчість.
        Впевнені, що спільними зусиллями ми сформуємо нове, свідоме, екологічно грамотне покоління.

Лариса Подоляко, заступниця
начальника відділу еколого-освітньої
роботи та рекреації Мезинського НПП

Залишити відповідь