Щороку світова спільнота 19 грудня відзначає День вічнозелених рослин

      Заняттям на тему «Вічнозелені – це не тільки сосни і ялини» відзначили цю екологічну дату в Мезинському НПП.
       До вічнозелених рослин належать не тільки хвойні, а й кактуси, чагарники (лавровишня, самшит), квітучі рододендрони та вереси, юкки і магонії, а ще багато-багато рослин, що живуть на наших з вами підвіконнях. Цю та багато іншої корисної інформаціії отримали студенти 2 курсу природничого напряму Чернігівського обласного наукового ліцею на занятті з науковцем-ботаніком Юрієм Карпенко та учні 7 класу Деснянської гімназії під час чергової зустрічі з працівником еколого-освітнього відділу Мезинського НПП Едуардом Пилипенко. А ще слухачі ознайомилися з вічнозеленими рослинами колекції дендрарію візитцентру національного парку.

        Уявіть, майже 95% лісів земної кулі складаються лише з хвойних або є мішаними. У північній півкулі на величезних просторах ростуть хвойні ліси, утворені з різних видів сосни, ялини, ялиці, модрини, ялівцю тощо. Хвойні відіграють величезну роль в утворенні ландшафтів Землі.
       Ці рослини мають дуже величезне практичне значення. Вони дають цінну деревину, яка є сировиною для хімічної промисловості. З неї добувають скипидар, метиловий і етиловий спирт, оцтову кислоту, дубильні речовини, камфору, ацетон і багато інших продуктів, що йдуть на виготовлення предметів господарського, культурного і побутового значення. Крім того, більшість хвойних є також декоративними рослинами, що використовуються в парковому будівництві для озеленення населених пунктів.
       Тож бережімо, охороняймо природу та примножуймо її багатства! А вона, повірте, віддячить нам сторицею.

Інженер з рекреаційного благоустрою 1 кат., Пилипенко Е.В.

Залишити відповідь