ПРИРОДНІ РЕСУРСИ ПРИКОРДОННИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ ЗМІН КЛІМАТУ

       26-27 вересня 2022 року вшосте проходила міжнародна наукова
конференція «Природні ресурси прикордонних територій в умовах змін клімату». Конференція була започаткована у 2017 році в рамках співробітництва між Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Україна) та Поморська Академія в Слупську (Польща).
       Вперше ця конференція була проведена в Чернігові та на території Мезинського національного природного парку, а далі почергово приймаючими сторонами виступали і університет, і академія.
          Цього року приймаючою стороною виступила Поморська Академія в Слупську та Словенський національний парк.
           На теренах Мезинського національного природного парку конференція (її секційні засідання) проходила у 2017 та 2019 роках. НПП був одним з співорганізатрів.
         Юрій Карпенко, науково-дослідного відділу парку виступив з доповіддю, присвяченою чинникам впливу на лісову рослинність Мезинського національного природного парку, а Олександр Яковенко, начальник еколого-освітнього відділу та рекреації, презентував особливості синантропізації рослинності лесових островів Чернігівського Полісся.
       Під час пленарних сесій конференції обговорювалися питання прикладних досліджень науковців, зокрема вивчення різних груп біологічного різноманіття, ценотичної структури екосистем і ландшафтів, рекреаційної складової, кліматичних процесів та впливів екологічних чинників різної природи. Цікавими та яскравими були презентації, присвячені природі Балтії на півночі Польщі та поліському регіону України.        

  Дискусія учасників, запитання та обговорення доповідей під час сесій конференції підвищували науковий дух конференції.
        Між сесіями конференції були представлені фотогалереї, присвячені місту Слупську, Поморській академії у Слупську, Словенському національному парку та історії конференції.

Залишити відповідь