Піклуємося про птахів взимку

     Здавна 12 листопада відзначається як «Синиччин день». Вважається, що саме в ці дні синиці перебираються ближче до людських осель, прилітають всі птахи-зимники, в тому числі снігурі, омелюхи та ін. В цей день діти під керівництвом дорослих починали майструвати і розвішувати годівниці. При цьому говорили: «Підгодуй птахів зимою — послужать тобі весною».
     На Русі синиць шанували завжди, знаючи, що ця невелика пташина знищує величезну кількість шкідників. Селяни сподівалися, що підгодовані взимку синички можуть і на літо залишитися в садах, ставши їх надійними захисниками від гусениць. Сім’ї синичок «багатодітні», в них буває до 15 пташенят. Щоб прогодувати горлатих нащадків батьки буквально обнишпорюють всі дерева, старанно збираючи гусениць, жучків, метеликів, личинок та інше.
     У холодну пору року нашим пернатим друзям часто важко добути корм. Особливо, коли після відлиг настають сильні морози і все навколо покривається крижаною кіркою. Тоді доступ птахів до поживи сильно утруднений. Птахи (особливо молоді) не встигають за короткий зимовий день знайти достатньо поживи та гинуть від голоду.
     Для збереження птаства Мезинський НПП проводить природоохоронну акцію “Піклуємося про птахів взимку”.  Пропонується обладнати майданчики для підгодівлі зимуючих птахів та організувати їх функціонування.

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПРИРОДООХОРОННУ АКЦІЮ «ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ПТАХІВ ВЗИМКУ»

Мета природоохоронної акції:
виховання любові до природи, відповідального ставлення до птахів; проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони і збереження зимуючої орнітофауни на території Мезинського НПП. Головними її завданнями є:
• ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;
• надання учням знань з біології та екології птахів, аспектів їх підгодівлі;
• розвиток гуманного ставлення до зимуючих птахів, мотивація до їх охорони.

Організатор акції:
Мезинський національний природний парк.

Учасники акції:
До участі запрошуються учні шкіл Коропського району та всі небайдужі природолюби.

Термін і місце проведення:
Природоохоронну акцію рекомендовано проводити в садах, парках, на присадибних ділянках починаючи з 12 листопада 2020 р. з подальшою підгодівлею птахів в несприятливу зимову та ранньовесняну пору року.
Інформацію та фотоматеріали про майданчики для підгодівлі зимуючих птахів надіслати на електронну адресу Оргкомітету до 21 грудня 2020 року. Просимо вказувати ПІБ авторів годівниць та найактивніших учасників підгодівлі птахів.

Підведення підсумків конкурсу:
Підведення підсумків природоохоронної акції проводить Оргкомітет зі складу співробітників відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Мезинського НПП.
Переможці та їх найкращі, найоригінальніші роботи будуть відмічені Грамотами і подарунками, а фотоматеріали будуть розміщені на сайті Мезинського НПП.

Електронна адреса Оргкомітету: mezinpark@gmail.com

Залишити відповідь