Воєнні дії, збройні конфлікти, антитерористичні операції якими б не були їх причини, приносять невимовні жахи для цивільного населення і можуть протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що приносить війна, вона також призводить до руйнування навколишнього середовища.
Вперше Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів відзначався 6 листопада 2001 року після прийняття відповідного рішення Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, яка заявила про тверду рішучість боротися за попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни.
Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, яка наноситься навколишньому середовищу після закінчення воєнних дій та збройних конфліктів позначається на стані екосистем і природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління.
Сьогодні, для України, ця дата має особливе та важливе значення. Наша країна безпосередньо зіткнулася з цією проблемою. Значна територія регіону в зоні АТО отримала катастрофічної шкоди, в свою чергу стан довкілля серйозно постраждав.
Навколишнє середовище та природні ресурси мають надзвичайно важливе значення для зміцнення миру як на національному рівні, так і між країнами, що пройшли через жахи війни.
Людмила Науменко,провідний
фахівець з екологічної освіти