ПАМ’ЯТІ ТЕТЯНІ ЛЕОНІДІВНИ АНДРІЄНКО

         27 грудня 2019 року виповнилися треті роковини, коли пішла з життя Тетяна Леонідівна Андрієнко (27.12.1938- 27.12. 2016), український ботанік, фахівець з охорони рослинного світу, професор, доктор біологічних наук (1992), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005), вчена, яка нагороджена орденом княгині Ольги та медаллю «Срібний листок» Європейської організації у галузі охорони рослин «Планта Європа» (м.  Уппсала, Швеція, 1998).

         Учні та послідовники Тетяни Леонідівни в день її народження та день її відходу в інший світ, заснування конференцію – читання, присвячену своєму Вчителю і Ближньому –  «Сучасні фітосозолоічні дослідження в Україні».

         Втрете, 27 грудня 2019 року, в актовій залі Ботанічного саду імені О.Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася ця конференція, яка зібрала її учнів та послідовників з багатьох куточків України.

       

          Юрій Карпенко передав учасникам конференції вітання від дирекції Мезинського національного природного парку, наукові підвалини якого були закладені Тетяною Леонідівною ще в далеких 90-х роках минулого століття.

         В житті Тетяна Леонідівна практично повністю посвятила себе вивченню та охороні рослинного світу  України, переважно поліської її частини. На Українському Поліссі Тетяна Леонідівна працювала понад 30 років, разом із колегами та учнями вивчала його рослинність, флору, рідкісні види й ценози, займалася форму­ванням екологічної мережі регіону.

         28 грудня 2019 року у центральному офісі Мезинського НПП було презентовано виставку-експозицію, присвячену працям Тетяни Леонідівни Андрієнко.

Дирекція Мезинського НПП

Залишити відповідь