На Щедрівку до музею

Через тиждень після Різдва, напередодні Старого Нового року, святкуємо Маланки і Щедрий вечір. Люди варять багату та щедру кутю, а від хати до хати ходять щедрувальники з веселими віншувальними піснями і добрими побажаннями господарям. А ті, звісно, не скупляться на смачні гостинці.
Ось і до Мезинського археологічного науково-дослідного музею  імені В.Є. Куриленка завітали щедрувальники —  жителі с. Мезин та екоосвітяни Мезинського НПП.
І зазвучали щедрівки у майстерному виконанні  талановитої землячки Кулик Катерини Федорівни. Відразу стало тепло і затишно, так, ніби побажання добра і здоров’я зі щедрівок уже почали справджуватися…
За святковим столом та щедрою кутею гості обговорювали новорічні звичаї та обряди, із задоволенням згадували традиції щедрування, ворожіння.
Саме такі заходи  допомагають зберегти і передати нащадкам усі кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом. Вчать, що треба зробити сьогодні, аби завтра не висихало джерело народної мудрості й творчості, які зусилля докласти, щоб створити таку атмосферу, аби молодь не цуралась національного спадку.
Саме проведенням пропагандистської і культурно-виховної роботи  та збереженням  пам’яток історичної, культурної і археологічної спадщини займається відділ еколого- освітної роботи та рекреації Мезинського НПП і музей ім. В. Є. Куриленка.

Н.П.Сіра,
директор Мезинського археологічного
 науково- дослідного музею ім. В.Є .Куриленка

Залишити відповідь