Не сміття – вторинна сировина

    15 листопада – Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.
    Традицію започаткували ще в 1990-х у Сполучених Штатах. Метою було привернути увагу до вичерпності ресурсів, які використовуються для виробництва все нових і нових продуктів, а також накопичення сміття. Одне з можливих рішень: сортувати відходи і переробляти ті з них, які можна використати вдруге.
    Взагалі під вторинною переробкою розуміють повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній переробці піддають такі матеріали як скло, папір, пластик, залізо, алюміній, тканини тощо. Органічні ж відходи переробляють на компост і використовують в сільськогосподарському виробництві. Тому важливо сортувати сміття та здавати його на переробку.
    У багатьох країнах світу в цей день проводять виставки цікавих і кумедних прикладів вторинного використання сміття.
    До Всесвітнього дня вторинної переробки, працівники Мезинського НПП провели тематичну лекцію-бесіду з учнями Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. Екоосвітяни розповіли учням, що таке вторинна сировина, про розумне споживання, сортування сміття та користь вторинної переробки. Важливою для школярів стала інформація про те, що сміття може мати «друге життя», тобто його можна переробляти і робити корисні речі.
                                       Людмила Науменко, провідний фахівець
                                       з екологічної освіти

Залишити відповідь