“Мезинський національний природний парк – найбільша природоохоронна територія Новгород-Сіверського Полісся: історична спадщина, природна цінність та рекреаційна привабливість”

11 лютого 2020 року в конференц-залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка, з нагоди відзначення 14-ї річниці створення Мезинського НПП відбувся круглий стіл “Мезинський національний природний парк – найбільша природоохоронна територія Новгород-Сіверського Полісся: історична спадщина, природна цінність та рекреаційна привабливість”.
У роботі круглого столу взяли участь спеціалісти Департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Державної екологічної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Чернігівської обласної станції юних натуралістів, викладачі та студенти природничо-математичного факультету Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, співробітники Мезинського НПП, гості.
Відкрила засідання директор бібліотеки Аліфенко Інна Михайлівна.
У вітальному виступі директор парку Н. В. Симоненко в загальних рисах окреслила роботу парку, його основні завдання та проблемні питання сьогодення.
На круглому столі були презентовані результати роботи установи за попередні роки та визначені напрями на перспективу. У презентаціях виступаючих було розкрито питання цінності території парку, склад його біологічного різноманіття, стан археологічних розвідок та напрямів еколого-освітньої діяльності та рекреаційної привабливості.
Учасниками круглого столу були презентовані для обговорення такі теми як:
• Історія формування фауни в четвертинний період на території Мезинського НПП;
• Мезинський НПП: погляд через відкриття та природні рекорди;
• Цікаві знахідки та експонати Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка;
• Сучасний стан пам`яток історико-культурної спадщини Мезинської округи;
• Рекреаційна цінність території Мезинського НПП та можливі напрями використання рекреаційних ресурсів;
• Еколого-освітня діяльність національних природних парків як інноваційна модель збереження довкілля (на прикладі Мезинського НПП).
Завідувач відділу бібліотеки Наталія Вікторівна Карбовська наприкінці роботи круглого столу презентувала виставку матеріалів та книг, присвячених вивченню природної та історико-археологічної спадщини Мезинського парку.
Всі учасники круглого столу були в піднесеному настрої та акцентували увагу на тому, що Мезинський національний природний парк – це мальовнича Швейцарія на березі річки Десни, відомий водночас і як перлина природи Чернігово-Сіверського краю, і як пам’ятка глибоких тисячоліть.
Присутні учасники, а особливо студенти вирішили влітку обов’язково відвідати територію парку, помандрувати його стежками та відкривати таємниці природи, історії та культури, а в подальшому – на роботу в парк.

Н. В. Симоненко
Директор Мезинського НПП

Залишити відповідь