Колектив Мезинського національного природного парку приносить свої співчуття науковому колу з приводу смерті видатного вченого-біолога, геоботаніка, академіка НАН України Юрія Романовича Шеляг-Сосонка

Його наукові дослідження торкнулися і території Мезинського НПП, флора судинних рослин якого налічує 652 види і описується в більш систематизованих роботах з вивчення рослинного світу Українського Полісся, а саме узагальнююча монографія «Растительный мир Украинского Полесья в аспектах его охраны» авторів Т.Л.Андрієнко, Ю.Р.Шеляг-Сосонко є своєрідним вказівником розвитку природно-заповідних територій на десятиріччя (Андрієнко, Шеляг-Сосонко, 1983). В ній були вміщені матеріали тоді ще проектованого об’єкту ПЗФ – Мезинського НПП.
Юрій Романович був науковим керівником дисертаційного дослідження начальника науково-дослідного відділу нацпарку Юрія Карпенка «Диференціація рослинності нижньої частини межиріччя Десна-Сейм та їх созологічне значення».
Однодумці і колеги з глибокою повагою завжди пам’ятатимуть Юрія Романовича і шануватимуть його внесок у розвиток біологічної та природоохоронної науки.

Залишити відповідь