8 грудня – Всесвітній день боротьби зі змінами клімату

        За всю історію існування нашої планети клімат на її поверхні змінювався безліч разів. Вченим відомо про 7 льодовикових періодів, після яких наступало глобальне потепління, що залишило свій відбиток у житті нашої планети.
        Через зміни клімату відбувається багато явищ, які шкодять нашому здоров’ю та життю. Зміни в опадах, частіші шторми, урагани, тайфуни, цунамі, які забирають домівки та сотні життів. Зникає біорізноманіття, змінюються океанічні течії. Через всі ці проблеми, багато людей із різних регіонів стають кліматичними біженцями. За оцінками експертів ООН, вже до 2050 року на планеті може бути до 1 млрд кліматичних біженців.
        Маючи на меті формування знань про клімат Чернігівщини та динаміку його змін працівниками Мезинського НПП  для учнів Деснянської гімназії організована он-лайн зустріч з фахівцем Чернігівського метеорологічного центру Анною Ткач. Обговорили кліматичні особливості та дослідження метеостанцій області, наслідки глобального потепління; як пов’язана війна, якість повітря та клімат; особливості кліматичних змін території Мезинського НПП.
        Замисліться і ви над тим, який екологічний та кліматичний стан у нашої планети, та як запобігти глобальній катастрофі.

Алла Наливайко, заст. нач. відділу еколого-освітньої роботи та рекреації

Залишити відповідь