Історія Нового року

         Новий рік – одне з найпопулярніших календарних свят, що відзначають у всіх країнах і на всіх континентах. Мабуть, немає більше такого свята, яке б протягом багатьох століть об’єднувало радісним святкуванням все населення світу, незалежно від місця проживання та віросповідання. Це традиція, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають і діти, і дорослі.
         Традиція зустрічати Новий Рік виникла в дуже давні часи. В кожного народу існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. Проте майже у всіх народів початок року прив’язувався до якої-небудь важливої події, що відбувалася раз на рік і означала початок чогось нового.
         В наш час Новий рік асоціюється з зимою, морозами, снігами та гарно вбраною ялинкою. Але так було не завжди. Історія новорічного свята в Україні має свою особливу та тривалу історію. Протягом багатьох століть наші прадіди зустрічали новий рік і у березні, і у вересні, і у січні. Навіть до нашого часу збереглася традиція відзначати це свято двічі: 1 та 14 січня.
         В давнину, за часів язичництва, життя людей було тісно пов’язане з законами природи, тому слов’яни святкували Новий рік у березні. Після затвердження на Русі християнства, був введений Юліанський календар і офіційно відзначати Новий рік стали 1 березня. Свято асоціювалося з приходом весни та пробудженням природи від зимового сну, початком землеробських робіт. Наступав новий річний цикл обробітку землі.
         Наступна зміна дати Нового Року відбулося в XV столітті, коли на Русі був встановлений православний греко-візантійський обряд. Новий рік, що починався першого вересня відзначався як день Симеона Стовпника, який супроводжувався народними святкуваннями. Козаки на «Семена» влаштовували пострижини хлопців і садили їх вперше на коня.
         Традиція святкувати Новий рік 1 січня була запроваджена у 1700 році Петром I, який запозичив її у країнах Західної Європи. Було накладено сувору заборону на проведення будь-яких святкових заходів 1 вересня. Також царем було введено традицію прикрашати ялинки, що росли біля будинків багатих людей. А бідні люди повинні були прикрасити свої оселі та ворота хоча б гілками хвої. Такі гілочки повинні були висіти до 7 січня. Традиція запускати феєрверки бере свій початок також з часів царизму. Сам цар Петро I виходив на площу з факелом у руках і запускав у небо першу ракету, яка сповіщала народу про настання Нового року та початок святкування. Першого січня, на знак свята, люди повинні були вітати однин одного з Новим роком, а всі, у кого були рушниці, опівночі мали стріляти в небо. На великих вулицях з 1 до 7 січня вночі мали запалювати багаття з дров або соломи.
         В наш час Новий рік – найкраще, найулюбленіше та довгоочікуване свято.
Прикрашені вулиці та будинки ще до початку Нового року створюють чудовий настрій та радісне передчуття свята, вселяють надію на гарне майбутнє.
Щиро вітаємо Вас та Ваші родини з Новим 2021 роком, Різдвом Христовим та зимовими святами!

        Міцного Вам здоров’я, благополуччя і радості. Нехай збуваються найзаповітніші мрії, а серця наповнюються теплом і щастям. Божої благодаті Вам і вашим сім’ям!
                                      

                                                         З глибокою повагою,
                                                         адміністрація Мезинського НПП

Залишити відповідь