Влітку 2019 р. Мезинська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка продовжила дослідження багатошарового городища Свердловське-1 поблизу с. Деснянське Коропського р-ну Чернігівської обл. Роботи здійснювались на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень» за сприяння Мезинського національного природного парку.

Систематичне вивчення городища Свердловське-1 було започатковане у 2014 р. З цього часу археологам вдалось отримати вагомі та різноманітні матеріали, найбільш цікаві з яких належать до часів існування роменської археологічної культури, яка ототожнюються зі згаданим у літописі племенем сіверян. Роботи спрямовуються на отримання нових історичних знань про побут, систему господарства та природокористування місцевого населення в епоху включення Подесення до складу Давньої Русі.

У 2019 р. археологам вдалося відкрити залишки котловану великої (5 х 5 м) житлової споруди Х ст.. Надзвичайно багатий речовий інвентар свідчить про високий соціальний статус її власників. Серед археологічних знахідок: уламок арабської монети-дирхему, прикраси (бронзові сережка, перстень, ланцюжок, скляне намисто), предмети озброєння (вістря сулиці та стріл), побутові речі (гачки для риболовлі, ножі, важки для веретен – пряслиця, точильні камені, грузила до рибальських сіток тощо), кістяні проколки, амулет з ікла ведмедя та інші речі. До більш раннього періоду існування городища належить виявлена у культурному шарі бронзова підвіска-лунниця, прикрашена виямчастою емаллю. Також слід відзначити, що під час археологічних робіт 2019 р., як і в попередні роки, було здійснено добір зразків для біологічних визначень (палеоботанічних, археозоологічних тощо) які дозволять значно доповнити інформацію про господарство мешканців городища у давнину.

Залишити відповідь