Відмова від паління – крок до здорового життя

    Щороку у світі внаслідок хвороб, спричинених палінням, помирає близько 8 млн людей, в Україні – 85 000. Тютюновий дим містить в своєму складі більше 7 000 хімічних сполук. З них 250 є токсичними, 69 спричиняють онкологічні захворювання.
    В списку країн з найбільшою кількістю курців Україна посідає 17 місце. В Україні палить 31% громадян. Щороку кількість курців в нашій державі зростає на 100000.
    В Україні кожен четвертий підліток викурює свою першу цигарку у віці 10 років, відкрито палять 53 % старшокласників.
    Щоб інформувати суспільство про згубний вплив тютюнопаління, зменшити поширення тютюнової залежності, залучити громадськість до боротьби з палінням, щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу відзначають Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day). Вперше цю дату почали відзначати в 1977 році з ініціативи Американського онкологічного товариства, після того, як було доведено згубний вплив тютюнопаління на людський організм.
    Палити чи ні, повільно вбивати себе чи зберегти своє життя – особистий вибір кожного. Проте пам’ятайте, що від вашого вибору залежить не лише ваше здоров’я, а й здоров’я ваших близьких.
    Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Для того, хто не палить, тривале перебування у компанії курців відповідає трьом активно спаленим цигаркам у день. Діти, які проживають з батьками, що палять, мають підвищену чутливість до респіраторних захворювань. Результати досліджень свідчать, що діти батьків-курців нижчі на зріст, у них гірше налагоджена дихальна функція, і вони вдвічі частіше страждають від легеневих захворювань.
   Відмовитись від паління – не легке, але одне з найважливіших рішень у житті.
                                                               Марина Усок, провідний
                                                               фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь