На Чернігівщині пройшла Міжнародна наукова конференція з питань збереження природних ресурсів прикордонних територій в умовах зміни клімату

Організаторами виступили Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Мезинський національний природний парк та Поморська Академія в Слупську.

Конференція проходила на базі педуніверситету, а 26 вересня відбулися секційні засідання у візит-центрі нацпарку. На обговорення були винесені теми: біологічні, водні, земельні та мінерально-сировинні ресурси; природоохоронні території; рекреаційні ресурси, туризм та здоров’я людини. Порадувала дуже широка географія учасників. Це науковці, професори з Польщі, Білорусії, Казахстану та України, а також фахівці національних парків, зокрема НПП «Олешківські піски», НПП «Північне Поділля», НПП «Гуцульщина», НПП «Голосіївський» та Кременецького ботсаду.

Бонусом для учасників конференції стала екскурсійна програма містом Чернігів, Сосницький Меморіальний музей О. Довженка та еколого-краєзнавчий маршрут Мезинським НПП.

На території Мезинського археологічного музею учасники конференції висадили реліктову рослину – гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba).
Матеріали, представлені та обговорені на конференції, оформлені у збірник, який поширено серед бібліотек міста для ознайомлення.

Залишити відповідь