День пам’яті Василя Куриленка

     Лінійка памя’ті зібрала працівників Мезинського НПП, вчителів та школярів Деснянської школи аби згадати про відомого в нашому краї науковця, археолога, краєзнавця – Василя Єлисейовича Куриленка. Він народився 17 вересня 1930 року в селі Курилівка, тут же на рідній землі й почиває з 2011 року. Отож сьогодні йому мало б виповнитися 89 років.
     Ця Людина була прикладом безкорисливої відданості професії, щирої людяності, справжньої інтелігентності, наполегливої працьовитості, яка слугувала джерелом доброти, натхнення та піклування для колег, учнів, земляків-односельців, багатьох знайомих та незнайомих людей, яким поталанило зустріти В. Є. Куриленка на своїх життєвих шляхах.
     Саме Василь Єлисейович доклав максимум зусиль для збереження культурної спадщини нашого краю, створивши один з найбільших сільських музеїв на теренах України, що зберігає, вивчає, експонує та пропагує оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної культури. І сьогодні його дітище носить ім’я свого творця – Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В. Є. Куриленка.  З ім’ям В. Є. Куриленка пов’язано також заснування історико-археологічного музею в смт. Короп.
     За 46 років на території та в околицях Мезинського національного природного парку В. Є. Куриленко відкрив, та опрацював 24 археологічні культури; дешифрував мезинські браслети, дослідив стійбище мисливців на мамонтів; зібрав велику кількість книжок різної тематики, серед яких більше 400 книжок з історії та археології, стільки ж із живопису і мистецтва; 98 статей, надрукованих, як правило, в наукових виданнях, не рахуючи маси наукових заміток у різних газетах.
     Діяльність Василя Єлисейовича Куриленка заслуговує глибокої пошани. Тож, його світлу пам’ять всі присутні вшанували покладанням квітів та хвилиною мовчання.

Залишити відповідь