Зимовий облік птахів на території Мезинського НПП.

Щоб з’ясувати які птахи зимують в наших краях та визначити їх кількість на території Мезинського НПП в січні проводять Великий зимовий облік птахів, або як ще його називають – Різдвяний, який є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі.
Ця традиція зародилася в США в 1900 році, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чемпен запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. Вперше на його пропозицію відгукнулося 26 осіб, які провели цей день спостерігаючи за птахами, радіючи їх свободі та польоту. З цього часу спостерігати за птахами у Різдвяні дні стали не лише в США, ця традиція набула популярності і в інших країнах.
Завдяки простоті проведення, Великий зимовий облік птахів знайшов широку підтримку і в Україні. З року в рік кількість учасників цього заходу зростає, що дозволяє одержати важливі дані про стан популяцій поширених видів зимуючих птахів.
У Великому зимовому обліку пташок можуть брати участь всі бажаючі, як дорослі так і діти. Все що потрібно – це бажання і вміння розрізняти птахів та трохи вільного часу, щоб поспостерігати за ними.
Як же правильно здійснюють облік? Облік проводять протягом однієї години, зазначаючи види та кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку фіксують найбільшу кількість кожного виду птахів, які одночасно спостерігалися за цей проміжок часу, не враховуючи птахів, що пролітають. Великий зимовий облік краще проводити зранку, оскільки в цю пору птахи найактивніші і є можливість побачити більше видів.
Спостереження можна проводити на своєму чи шкільному подвір’ї, в саду чи в межах населеного пункту. Це захопливе заняття дозволяє нам більше дізнатися про птахів та їх поведінку.
Зимовий облік дає можливість з’ясувати видовий склад та чисельність зимуючих птахів, бо саме вони потребують нашої з вами допомоги – підгодівлі в сильні морози.
30 січня 2020 року Мезинський НПП запрошує всіх бажаючих долучитися до цього заходу. Свої спостереження та враження надсилайте на електронну адресу парку: mezinpark@gmail.com

Марина Усок,
фахівець з екологічної освіти
Мезинського НПП

Залишити відповідь