Знайомство з Оззі

     Хто такий Оззі Озон? Це молекула озону з озонового шару, що захищає нашу планету від небезпечного ультрафіолетового випромінювання.
     16 вересня з Оззі Озоном познайомилися учні 6 класу Понорницької ЗОШ I-III ст. на лекції-бесіді присвяченій Міжнародному Дню захисту озонового шару, яку для них провели фахівці з екологічної освіти Мезинського національного природного парку.
     Знайомство з Оззі відбулося під час перегляду мультфільму. Після перегляду дізнавалися як утворюється озон та чому озоновий шар вкрай важливий для існування життя на землі. Довідалися, що озон може утворюватися і близько до поверхні та приносити не лише користь, а й шкоду. Так, наприклад, корисно подихати свіжим повітрям після грози і небезпечно вдихати повітря в загазованій вихлопними газами місцевості, оскільки рівень озону там може досягати загрозливих величин.
     Школярі також дізналися, що таке «Озонова діра», чим загрожує зменшення озонового шару та чому країни світу об’єдналися для його захисту.
     Наприкінці заходу діти створили свій власний «озоновий шар» з молекул озону, які за правильні відповіді отримували протягом бесіди.

Марина Усок, провідний фахівець
з екологічної освіти

Залишити відповідь