Жайворонки та шпаки заспівали весняну пісню в Мезинському НПП , отже прийшла весна

У перші дні березня на територію Мезинського НПП вже прилетіли польові жайворонки, не зважаючи на те, що сніг ще повністю не зійшов. Жайворонки — моногамні птахи. Самці, які прилітають першими, займають підігріті сонцем проталини, де невеликими зграйками гріються на сонці і ділять територію. Молоді птахи і самки прилітають пізніше і поки вони займаються пошуком найбільш вдалого місця для гнізда, самець займається співом і охороною.
У числі перших з теплого Середземномор’я вже повернулися і шпаки. Цих пернатих можна побачити на обійстях домогосподарств та садках. Сидять на деревах і сповіщають співом про своє повернення. Шпаки приносять багато користі – навесні разом з іншими птахами ходять вони по полях, лісових галявинах, збираючи комах і їх личинок, що зимували в землі; влітку відшукують і поїдають у великій кількості різних гусениць, жуків-листоїдів; вигодовуючи пташенят, прилітають до гнізда по 200-300 раз в день, і кожен раз приносять по 3-4 великі комахи, а дрібних – набагато більше. За літо пара шпаків разом з потомством знищать не менше чверті мільйона комах!
Шпаки – чудові пересмішники. Вони не тільки відтворюють голоси інших птахів: цвірінькають, щебечуть, каркають, а й наслідують квакання жаби, гавкіт собаки, квоктання курки, скрипіння колодязного журавля, гудок автомобіля, свист людини. Тож не пропустіть можливості поспілкуватися з шпаками!

Залишити відповідь