Зародження європейської історії на теренах Чернігівщини. Презентація Мезинським НПП експонатів Мезинського музею на виставці в рамках міжнародного кінофестивалю в Чернігові

За підтримки Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської ради та громадськості з нагоди Днів Європи в Україні 18-22 травня 2016 року в місті Чернігові відбувся Перший Міжнародний фестиваль патріотичного документального кіно «КіноДок».

Гостями фестивалю були почесні гості, представники посольств країн Європи та особисто міністр культури України Євген Нищук.

Під час фестивалю було проведено цілу низку культурно -розважальних заходів, в тому числі і проведення археологічної науково-практичної конференції «Коріння української нації як складова європейської цивілізації», а також виставки присвячені історичним подіям, археології, та побуту Чернігівщини за найдавніших часів.

Активну участь у виставці взяла також і делегація Мезинського національного природного парку на чолі з директором Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка Н. П. Сірою. Головними завданнями парку є збереження не лише природної, але й історико-культурної спадщини нашої держави, зокрема Сіверського краю. Тому на виставці було презентовано комплексну колекцію експонатів, які розкривають появу на нашій землі перших людей – мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту(18 тис. р. до н.е.). Унікальні всесвітньовідомі витвори мистецтва та побуту тих часів вкотре доказували відвідувачам, що Україна з її багатою культурною спадщиною є невід’ємною частиною в історії розвитку всього європейського континенту.

Учасники конференції, гості, жителі міста, представники інших країн із задоволенням ознайомилися з експонатами та презентативним матеріалом не лише про музей, а і про Мезинський національний парк в цілому. Неабияке захоплення у відвідувачів викликали унікальні музичні твори, що звучали на стоянці і виконувалась музичними ударними інструментами виготовленими з великих і малих кісток мамонта. Ця музика була відтворена у 60-х роках після проведення багатьох експертиз і записана на платівку.

Залишити відповідь