Занадто цінні, аби їх втратити

21 березня  світова спільнота відзначала Міжнародний день лісів. Ідея проголошення цього свята, зародилася ще в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено значення лісових ресурсів та важливість їх збереження.
На території Мезинського НПП переважають нетипові для Полісся дубові, липово-дубові та кленово-липово-дубові ліси, в яких дуб звичайний завжди формує перший ярус. Другий ярус створюють липа серцелиста та клен гостролистий. В західній частині парку зустрічаються також грабово – дубові ліси.
В цілому, на сьогоднішній день, в світі ліси займають понад 30% земель і налічують більше 60 000 видів дерев. Проте їх площа скорочується з кожним днем. За рік наша планета втрачає більше 13 млн. га лісів. Лісові масиви гинуть від пожеж, впливу комах-шкідників, природніх катастроф та незаконних вирубок. Зменшення їх площі призводить до глобальних негативних наслідків для людства та всієї планети, адже ліси забезпечують продовольством та енергетичними ресурсами приблизно 1,6 мільярда населення світу. Знищуючи ліс люди тим самим знищують 80% світового біорізноманіття. Але найголовнішим є те, що ліси відіграють важливу роль у зміні клімату та є «легенями планети». Саме вони забезпечують таке необхідне для нас чисте повітря.
Основним завданням відзначення Міжнародного дня лісів є привернути увагу суспільства до проблем збереження лісових масивів, донести інформацію про стан лісових екосистем, закликати до їх захисту та відновлення.
У 2020 році Міністерство енергетики та захисту довкілля України разом з Державним агентством лісових ресурсів України започаткувало нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом». Планувалося протягом тижня, з 21 до 29 березня, у рамках Акції висадити щонайменше 10 мільйонів дерев. На жаль, за всім відомими обставинами, даний захід не вдалося реалізувати. Проте пам’ятаймо, що майбутнє лісу в наших руках, тому збережемо його разом!

                                         Марина Усок,
                                         провідний фахівець з екологічної освіти
                                         Мезинського НПП

Залишити відповідь