ЮВІЛЕЙ СВЯТИНІ

         Надворі прохолодно й мрячно… Над селом чути передзвін церковних дзвонів. Саме вони 28 серпня закликали місцевих прихожан та гостей на службу до церкви ХVІІІ ст. освяченої в честь Успіння Пресвятої Богородиці Пресвященним Ілларіоном, єпископом Новгородським і Глухівським.

Церква Успіння Пречистої Богородиці з 2009 р. згідно Охоронного договору № 857 має статус пам’ятки архітектури національного значення – однопрестольна, мурована, споруджена у формах класицизму з елементами барокко на кошти П. О. Румянцева-Задунайського. Вона прямокутна у плані, безстовпна, з величним півсферичним куполом і двома вежами-дзвінницями обабіч головного входу. Зовні і в середині церква оздоблена майстерним ліпним декором.

Вже 225 років в Успенській церкві, що розмістилась у мальовничому селі Вишеньки серед лісів і придеснянських лук, проходять богослужіння. З річницею відкриття храму Божого прибули привітати священники та архієрейський хор з м. Ніжин. Службу проводили настоятель храму протоієрей Анатолій, єпископ Ніжинський та Прилуцький Іриней, благочинний Коропського округу архімандрит Миколай, настоятель Рихлівського Свято-Миколаївського монастиря архімандрит Гурій, священник монастиря отець Димитрій, а також протодиякони та інші служителі церкви з Миколаївського кафедрального собору м. Ніжин, які завітали до Вишеньок разом із владикою. Цього дня настоятель Успенської церкви та віддані храму вірячи отримали почесні нагороди з рук єпископа.

 Церква, окрім культових відправлень, завжди слугувала головним осередком громадського спілкування та святкового дозвілля. Вона й сьогодні відіграє значну роль у збереженні матеріальних пам’яток історії та мистецтва України, духовних засад її населення. Тож маємо віру в те, що церковний спів ще довго лунатиме в стінах храму.

Залишити відповідь