Вийшла друком книга В.Є. Куриленка «Крізь безодню віків»

   Цю книгу написав на основі спогадів та численних робочих щоденників відомий краєзнавець українського Подесення Куриленко Василь Єлисейович. Його життєвий шлях обірвався 16 березня 2011 року. Василь Єлисейович не встиг підготувати рукопис до друку, тому книга вийшла під редакцією Куриленка Ігора Васильовича та Чолану (уроджена Куриленко) Людмили Василівни.


    Куриленко Василь Єлисейович – відомий краєзнавець Подесення, історик, археолог, мистецтвознавець, художник,засновник та незмінний керівник Мізинського музею (нині Мезинський археологічний науково-дослідний музей ім. В. Є. Куриленка) в селі Мізин на території Мезинського національного парку. Музей став унікальним науковим закладом, центром досліджень історії та культури Чернігово-Сіверщини, найбільшим сільським музеєм України. Основну експозицію розміщено в історичній споруді поряд з місцем розкопок Всесвітньовідомої палеолітичної стоянки, відкритої Ф. Вовком  у 1908 році. Понад  50 тисяч її експонатів відбивають історію краю з відкритими тут 26 культурами. Ряд з них є унікальними.

  Книга «Крізь безодню віків» є підсумком життя дослідника. Вона може бути корисною фахівцям з історії, археології, мистецтвознавства та всім небайдужим до культурної спадщини.

Залишити відповідь