Всесвітній день вітру

Щороку 15 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день вітру.
Ініціаторами створення такого незвичайного свята стали Європейська вітроенергетична асоціація (EWEA) і Глобальна Рада з вітроенергетики (GWEC). Вперше День вітру відзначили в Європі в 2007 році. А вже у 2009-му він отримав статус всесвітнього. До святкування приєдналися більше 30 країн. Із кожним роком їх число швидко зростає.
Починаючи з 2011 року Україна стала офіційним учасником цього заходу. Ініціатором і координатором Міжнародного дня вітру в нашій країні виступає Українська вітроенергетична асоціація.
Мета відзначення – привернути увагу громадськості до величезного потенціалу вітроенергетики, закликати всі країни світу активніше використовувати енергію вітру для отримання електроенергії та тим самим скорочувати споживання і так вже надмірно виснажених невідновлюваних природних ресурсів.
У різних країнах світу в цей день проводяться численні заходи, що пропагують екологічно чисте і поновлюване джерело енергії – вітер.
На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе вирішити низку проблем не тільки енергетичного, але й економічного, а також екологічного характеру.
Активна робота в цьому напрямку може призвести до скорочення величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетичну галузь. В результаті, не буде так гостро стояти проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату.
На сьогодні вітер є одним з найперспективнішніх альтернативних джерел енергії, за який не потрібно платити чи воювати. Екологічно чиста електроенергія, отримана від вітру, економить найдефіцитніший ресурс світу – воду, допомагає скоротити викиди парникових газів. Саме завдяки вітроенергетичним технологіям, викиди СО2 в атмосферу було скорочено.
Вітроенергетика – це шлях до мирного, стабільного, екологічно чистого майбутнього нашої планети.
                                                             Марина Усок, провідний
                                                             фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь