Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені

        Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені, повідомляє UA:Чернігів. Пов’язано це з малою кількістю опадів і теплою зимою.
       Начальниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька каже, що рівень води в Десні у межах Чернігова дійсно знизився.
          «От річка Десна, вона в нас не зарегульована і по річці Десна ми бачимо останній рік це самі мінімальні рівні води за останні 10 років»
Начальник обласного гідрометцентру Руслан Овсієнко каже: цього року рівень води в Десні та інших річках області може сягнути історичного мінімуму. Все через те, що цієї весни вперше за 140 років не буде повені.
           «В цьому році була тільки календарна зима не було метереологічної зими, не було зимового режиму на річках не тільки на території нашої області, а взагалі в басейні річок. Тому що на сьогоднішній день такий основний чинник як сніг, тобто запас води в сніговому покрові, який може сформувати весняну повінь він відсутній. Снігу нема взагалі на басейнах річок».
          Окрім обміління, каже еколог Юрій Карпенко, відсутність весняної повені може призвести і до пожеж у заплавах річок.
             «Це погано для риби, тому що риба коли нереститься, вони виходить в заплавні озера. Це не дуже результативно і плодотворно для лучних рослин, тому що заливні луки, деснянські луки як традиційно сінокоси, як пасовища, вони теж можуть постраждати. Також зменшиться кількість кормової бази для водоплавних птахів», – пояснює Юрій Карпенко.
              У цій ситуації, каже Юрій Карпенко, утримати рівень води можна штучно. На річках, де є шлюзи – таких на Чернігівщині 75 із понад 1500, це вже роблять, каже Наталія Грудницька.
          «Ми по можливості на сьогоднішній день всі шлюзи-регулятори, які є на річках на магістральних каналах, вони всі опущені, закриті. Так як сьогодні ми чуємо прогноз гідрометцентру повіні нажаль не буде. То на сьогодні ми хочемо втримати хоча б ту воду якусь, яку можливо буде втримати на річках», – сказала Наталія Грудницька

Вперше за 140 років спостережень на річках Чернігівщини не буде весняної повені

Залишити відповідь