Водно-болотні угіддя – невід’ємна частина нашого довкілля

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі й Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Святкування цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.
Водно-болотні угіддя є невід’ємною частиною нашого довкілля. Вони допомагають зменшити вплив повеней, підтримують існування рідкісних видів тварин і птахів, забезпечують зайнятість та дозвілля населенню. Існують дуже різноманітні водно-болотні середовища, серед яких болота, очеретяні зарості, канави, ставки, струмки і ріки.
Мезинський національний природний парк вже вкотре не лишився осторонь цієї події. З метою поширення інформації про водно-болотні угіддя серед підростаючого покоління працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації, провели лекцію та екологічну вікторину “Водно-болотні угіддя” для шкіл, що знаходяться на території парку. В ході проведеного заходу діти звернули увагу на проблему забруднення, збереження та нераціонального використання ресурсів водно-болотних угідь, показали свої знання в області біології та екології, а також проявили свої творчі здібності. По закінченню вікторини були визначені та нагороджені переможці.
Сподіваємось, що ми всі приєднаємося до цієї справи і зробимо свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для нашого майбутнього водно-болотних угідь, адже все що ми маємо на сьогодні – робота наших рук.

Людмила Науменко,
провідний фахівець
з екологічної освіти
Мезинського НПП

Залишити відповідь