Вода руйнівник – чи вода рятівник

     Вода є важливим мінералом, без якого неможливе існування людей, тварин, рослин і, навіть, мікроскопічних бактерій. Без неї не було б ніякої екосистеми. Все життя, яке є на планеті, багато в чому сформоване завдяки воді.
Без цього мінерала неможливим було б існування людини, адже її тіло на 70% складається з води: кров – на 90%, м’язи – на 75%, навіть у кістках міститься близько 25% води. За своє життя людина випиває в середньому 35 т води. Без їжі людина може існувати до 2-3 місяців, а без води не зможе прожити і тижня. Крім того, вона необхідна для діяльності промислових підприємств, сільського господарства, житлово-комунальних служб.
     Дуже часто трапляється, що цей безцінний дар природи завдає багато лиха цілим екосистемам та безпосередньо людині. До страшних природніх лих спричинених водою відносяться повені, що призводять до страшних руйнацій: затоплюються будинки, руйнуються дороги, мости, на затоплених полях гине врожай, погіршується якість питної води та багато іншого. Результатом роботи води є яри, ущелини, печери, що є невиправними «ранами» на поверхні Землі. Страшного лиха завдають величезні хвилі – цунамі, що утворюються в морських і океанічних водах і затоплюють прибережну смугу, зносячи все на своєму шляху.
     Про це дізналися восьмикласники Понорницького ліцею під час чергової зустрічі з працівниками Мезинського НПП.

Інженер з рекреаційного благоустрою 1 категорії Пилипенко Е.В.

Залишити відповідь