Відкрите звернення колективу Мезинського національного парку щодо проведення фестивалю «MamontFest»

           На сьогодні Мезинський національний природний парк (далі – МНПП або Парк) є найбільшим об’єктом природно-заповідного фонду Чернігівської області та виступає багатофункціональною природоохоронною установою, каталізатором сталого розвитку регіону і базою для проведення науково-дослідної, еколого-освітньої, рекреаційної та туристичної діяльності.

         Колектив парку завжди готовий підтримати різноманітні громадські ініціативи у проведенні культурологічних, просвітницьких заходів на території парку, якщо вони організовуються у відповідності до природоохоронного законодавства.

         У 2016 вперше поблизу території парку проводився Міжнародний фестиваль творчості «MamontFest», до організації якого долучився і колектив національного парку. Минулого 2017 року колектив парку не залучався до проведення фестивалю, який відбувся також поза межами природо-заповідної території. По закінченню заходу екологічні служби мали серйозні зауваження до його організаторів через залишене сміття, вирубані дерева.

          Ми розуміємо суспільну значимість Міжнародного фестивалю творчості «MamontFest» для пропагування зеленого туризму, задоволення культурних потреб громадян. І готові допомогти у його проведенні на своїй території, але виключно за умов дотримання природоохоронного законодавства. При цьому організація і проведення культурно-масових заходів, у тому числі із встановленням наметів, проведенням екскурсій, інших заходів фестивалю, повинна здійснюватися в межах визначених функціональних зон на підставі угод.

           Таким чином, у разі звернення цього року організаторів Міжнародного фестивалю творчості «MamontFest» колектив Мезинського національного парку готовий сприяти проведенню цього дійсно цікавого і популярного заходу. Таке сприяння може мати форму договору із організаторами, що базуватиметься на врахуванні природоохоронного законодавства та міститиме повну інформацію про програму фестивалю.

                                             Додатково

            Співробітники Мезинського НПП проводять серед молоді, місцевого населення та туристів активну еколого-освітню діяльність, основану на принципах екологічного світогляду, любові до рідної природи та небайдужого ставлення до неї.

          Колектив парку комплексно вирішує проблеми збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів. На території парку проводяться наукові дослідження та експедиції, спрямовані на забезпечення розвитку заповідної справи в Україні, до яких залучаються й співробітники з інших науково-дослідних установ.

          У парку облаштовані 3 еколого-освітні стежки, автомобільний краєзнавчий маршрут, вело- та пішохідний дводенні маршрути, які масово відвідуються впродовж року. У приміщеннях природоохоронних відділень парку відвідувачам пропонуються кімнати відпочинку (21 ліжко-місце).

          Інформація про рекреаційні можливості території МНПП представлена на офіційному сайті www.mezinpark.com.ua та туристичних порталах:

https://ua.discover.net.ua/locations/mezinskiy-nacionalnyy-park

http://itinery.com.ua/object/view/mezinskiy-nacionalnyy-park

https://chernihivregion.travel/turystychni-obiekty/pryrodo-zapovidni-obiekty/item/130-mezynskyi-natsionalnyi-pryrodnyi-park

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g9599577-d9599167-Reviews-Mezin_National_Park-Sverdlovka_Chernihiv_Oblast.html

http://zruchno.travel/ObjectSearch?ObjectType=1&RegionId=1&lang=ua&Text=мезин

https://all-ukraine.com.ua/ru/object.html?id=2988

https://www.nationalparks.in.ua/pryrodni-parky/chernigiv/mezynskyi/

 

Канал в YouTubehttps://www.youtube.com/cМезинськийНПП

Сторінки НПП в соцмережах:

Facebook: https://www.facebook.com/MezinNNP/

Googl+: https://plus.google.com/u/0/+МезинськийНПП

 

Контакти щодо проведення екскурсій:

Чернігівська область,

Коропський район,

с. Деснянське, вул. Деснянська, 49а, тел.: 0674612772 – директор Симоненко Ніна Василівна, 0465635813 – відділ науки, екоосвіти та рекреації, 0957215044–– Сіра Наталія Петрівна (Мезинський музей)

e-mail: mezinpark@gmail.com

 

Залишити відповідь