ВЕЛИЧ КОЖНОГО КРАЮ – В ЛЮДЯХ, ЯКІ ТУТ ЖИВУТЬ

Запрошуємо всіх, хто знав або знайомий з роботами Куриленка В. Є. на заходи з вшанування його пам’яті.

17 вересня в Мезинському археологічному науково-дослідному музеї ім․ В․ Є․ Куриленка відбудеться ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ, присвячений річниці з дня його відкриття‚ та дня народження засновника․
Музей був створений у 1965 р. Куриленком В. Є. на голому ентузіазмі, без будь-якої матеріальної підтримки з боку держави. Відкритий він на розкопі всесвітньовідомої Мезинської палеолітичної стоянки у дерев’яному будинку XVIII ст. З ім’ям В. Є. Куриленка пов’язано також заснування історико-археологічного музею в смт. Короп.
У 2008 році музей увійшов до складу Мезинського національного природного парку, в адміністративному приміщенні якого до 100-річчя відкриття Мезинської палеолітичної стоянки засновано філію музею.
Нині Мезинський музей перетворився на історичний, науковий, творчий і туристичний центр, де зібрано унікальні експонати і носить назву свого засновника.
Експозиція музею висвітлює історію краю від палеоліту до сучасності та розпочинається з кімнати де представлено творчий шлях краєзнавця, археолога й засновника Мезинського археологічного музею і незмінного впродовж 46 років його директора – Василя Єлисейовича Куриленка. Саме завдяки його самовідданій праці один з найбільших сільських музеїв України функціонує й досі, а в його фондах налічується понад 40 тис. експонатів.
Вік найдавнішого експоната – окам`янілості крейдяного періоду – 70-100 млн. років тому. Особливу цінність має відділ Мезинської стоянки, де експонуються кістки мамонта, муляжі, орнаментовані статуетки «мезинських птахо-жінок», фотокопії та ін.
Діяльність Василя Єлисейовича Куриленка заслуговує глибокої пошани. В пам’ять про вченого-подвижника Мезинський НПП спільно з Мезинським музеєм та Свердловською і Мезинською школами проведуть цього дня низку урочистих заходів. Зокрема, у музеї 17 вересня оголошено ДНЕМ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ – днем, коли всі бажаючі матимуть змогу познайомитися з експозицією музею безкоштовно. На базі еколого-освітнього центру Мезинського НПП пройде учнівський семінар «ВЧЕНИЙ-ПОДВИЖНИК З ПОЛІСЬКОЇ ГЛИБИНКИ».

Залишити відповідь