Увага нерест!

Навесні у природних водоймах Мезинського НПП розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб. Проте, не вся риба одночасно йде на нерест. Одні види риб полюбляють воду прохолоднішу, інші – теплішу. Першими нерестують щука та окунь (ще в березні), далі протягом квітня в нерестовий процес поступово залучається переважна більшість видів іхтіофауни. Останніми відкладають ікру короп, лин, сом (з середини-кінця травня). Карась взагалі може метати ікру порціями протягом всього літа. В період нересту відбувається відтворення рибних запасів та поновлюється видове біорізноманіття водойм, тому дуже важливо в цей час забезпечити належну охорону рибних ресурсів та створити відповідні умови для нересту риби, яка втрачає обережність і може стати легкою здобиччю браконьєрів.

Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів. Так, відповідно до наказу Чернігіврибоохорони № 39-о від 17 березня 2015 року “Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних управлінню в 2015 році”, заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів. В річці Десна в корінних водах дана заборона триватиме з 1 квітня до 20 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах з 1 квітня до 29 червня включно. Лов раків забороняється в період виношування ікри, першої і другої линьок з 1 квітня до 10 червня і з 1 серпня до 15 вересня включно.

В минулому році адміністрація Мезинського НПП зверталась до керівництва Чернігіврибоохорони з клопотанням дозволити на період нересту рибальство однією вудкою в деяких населених пунктах на території парку. Помилково до переліку не було включено с. Свердловка. В цьому році, після повторного клопотання адміністрації установи, дане село включено до переліку місць, де в період нересту дозволено любительське рибальство однією вудкою, з чим і вітаємо свердловських рибалок. Отже, тепер жителі таких сіл на території Мезинського НПП, як Мезин, Свердловка, Радичів, Вишеньки та Черешеньки протягом весняно-літньої заборони можуть рибалити в межах зазначених населених пунктів по правому берегу річки Десна. Рибальство дозволяється однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Не має значення, який гачок встановлений на спінінгову приманку – трійник чи одинарний. Проте, заборонені різні тандеми, тобто спінінгові оснастки, що складаються з двох приманок.

Звичайно, для браконьєрів це нічого не змінює. Проте, для затятих рибалок це справжнє свято. А любителям заборонених знарядь лову нагадуємо, що за їх використання на території Мезинського НПП порушників буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності в залежності від виду правопорушення та розміру заподіяної шкоди.

Заступник директора Мезинського НПП  В. Костюк

Залишити відповідь