УВАГА! НЕРЕСТ та ПЕРІОД ТИШІ

            Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості  видів  риб.  Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів. Так, відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області № 43-од від 14 березня 2019 року “Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню в 2019 році”, заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів. В річці Десна в корінних водах дана заборона триватиме з 01 квітня до 20 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах (природних озерах, притоках Десни) з 01 квітня до 29 червня включно. Лов раків забороняється в період виношування ікри, першої і другої линьок з 1 квітня до 15 червня і з 15 серпня до 15 вересня включно.


        За клопотанням Мезинського НПП, на період нересту жителі сіл Мезин, Свердловка, Радичів, Вишеньки та Черешеньки протягом весняно-літньої заборони можуть рибалити в межах зазначених населених пунктів по правому берегу річки Десна. Рибальство дозволяється однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Не має значення, який гачок встановлений на спінінгову приманку – трійник чи одинарний. Проте, заборонені різні тандеми, тобто спінінгові оснастки, що складаються з двох приманок.

       Звичайно, для браконьєрів це нічого не змінює. Проте, для затятих рибалок це справжнє свято. А любителям заборонених знарядь лову нагадуємо, що за їх використання на території Мезинського НПП порушників буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності в залежності від виду правопорушення та розміру заподіяної шкоди (від 30 до 900 гривень за екземпляр в залежності від виду).

     Також, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

 

Адміністрація Мезинського НПП

Залишити відповідь