Увага! Встановлено заборону на добування водних біоресурс

          Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб. Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів.   Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області № 36-од від 23 березня 2023 року “Про встановлення заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню на період нересту в 2023 році”, заборонено добування (вилов) водних біоресурсів та пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
          У річці Десна в кореневих водах дана заборона триватиме з 01 квітня до 20 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах (природних озерах, притоках Десни) з 01 квітня до 30 червня включно.
           Дозволяється добування (вилов) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках в адміністративних межах населених пунктів гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
          Також, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Костюк В.В.,
заступник директора Мезинського НПП

Залишити відповідь