Увага! Початок нересту та “сезону тиші”!

      Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб. Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів. Відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області № 45-од від 17 березня 2021 року “Про встановлення заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню на період нересту риб та відтворення інших водних біоресурсів в 2021 році”, заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів. В річці Десна в кореневих водах дана заборона триватиме з 01 квітня до 20 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах (природних озерах, притоках Десни) з 01 квітня до 29 червня включно. Лов раків забороняється в період виношування ікри, личинок, першої линьки з 1 квітня до 29 червня включно.
      За клопотанням Мезинського НПП, на період нересту жителі сіл Мезин, Деснянське, Радичів, Вишеньки та Черешеньки протягом весняно-літньої заборони можуть рибалити в межах зазначених населених пунктів по правому березі річки Десна. Рибальство дозволяється однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
      Звичайно, для браконьєрів це нічого не змінює. Проте, для затятих рибалок це справжнє свято. А любителям заборонених знарядь лову нагадуємо, що за їх використання на території Мезинського НПП порушників буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності в залежності від виду правопорушення та розміру заподіяної шкоди (від 30 до 4513 гривень за екземпляр в залежності від виду).
      Також, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

В.В. Костюк,заступник директора-головний
природознавець Мезинського НПП

Залишити відповідь