Україна соборна. Разом до Перемоги

     Саме під таким гаслом проходить цьогорічна кампанія до Дня Соборності України.
     105 років тому, 22 січня 1918 року, Українська Народна Республіка прого-лосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, нібито Української держави не існувало, її вигадали більшовики.
     Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі.
     Тоді, в 1919-му, Україна не змогла відстояти свою незалежність. Однак, незважаючи на невдале завершення об’єднання двох республік, значення Акта надзвичайно важливе, оскільки він наочно показав безперспективність спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них інтересам. Він став етапом становлення і розвитку української державності.
     День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року.
     Вже майже рік іде кровопролитна війна з росією, яка не може змиритися з незалежністю нашої держави. Але ми віримо в те, що завдяки незламному українському духу та Збройним силам України, наша держава і надалі залишатиметься соборною і незалежною.
    До цієї знаменної дати працівники Мезинського національного парку провели виховний захід для учнів 10 класу Понорницького ліцею «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо».

Наталія Сіра, директорка Мезинського археологічного
науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка

Залишити відповідь