Традиції і звичаї святкування Різдва в Україні

    З початком нового року, а саме 6 січня, закінчується 40-денний Пилипівський піст і ми, українці, щоб там не сталося, з появою на небі першої зірочки, сядемо у Свят Вечір за щедрий, але пісний стіл, бо починається одне з найголовніших християнських свят – Різдво Христове. За довгі роки святкування Різдва наш народ зібрав, зберіг і примножив величезну скарбницю традицій та обрядів, що символізують святкування цього величного свята.
     Саме 6 січня відбулася зустріч працівників Мезинського НПП з покошицькими школярами. Діти переглянули захоплюючу презентацію, з якої дізналися багато цікавої та корисної інформації про те, як наш народ святкує з давніх-давен одне з найвеличніших свят – Різдво Христове. А вже завтра на дітлахів чекає один із найголовніших обрядів – колядування, під час якого вони бажатимуть господарям щастя, здоров’я і достатку, за що отримають щедрі подарунки.
     Різдво Христове – це, впершу чергу, свято добра, миру і милосердя. Ці побажання сьогодні для нашого народу найактуальніші. То ж нехай вони як найскоріше здійсняться! З Різдвом Христовим!

Едуард Пилипенко, провідний
фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь