Сьогодні Всесвітній день лісів!

     Та чи можливе існування лісу без мертвої деревини?
     А чи знаєте Ви, що мертва деревина зовсім не мертва? Адже, фактично, коли дерево відмирає воно і надалі продовжує виконувати важливі екологічні функції.
     До Всесвітнього дня лісів для учнів Деснянська школа було проведено лекцію «Навіщо лісу мертва деревина». Під час лекції учні дізналися, що мертва деревина це не захаращення лісу, а його джерело життя.
     Відмерлі частини стовбурів дерев, сухі гілки, мертві корені, трухлі дерева, сухостій, вітролом – це все вкрай необхідно для існування лісу та його мешканців. І як би дивно це не звучало, але в мертвій деревині вирує життя! Уявіть собі, що одне відмерле дерево це і багатоквартирний будинок, і джерело харчування для різноманітних комах, птахів та ссавців. А ще це відмінне місце для зростання мохів, лишайників та грибів. Повільно розкладаючись мертва деревина збагачує ґрунт поживними речовинами, що в свою чергу дає змогу зростати молодим деревам.
     Мертва деревина настільки важлива для природного існування лісу, що її зникнення може призвести як до втрати деяких видів живих організмів, так і до втрати цілих лісових масивів.
     Будьте свідомими, бережіть ліс!

Марина Усок,
провідний фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь