Сьогодні – День вдячності кімнатним рослинам

       З нагоди відзначення цього дня фахівці Мезинського парку разом з учнями Деснянської гімназії вирушили у подорож та побували на батьківщині наших кімнатних росли. Так, з’ясували, що на наших підвіконнях майже вся карта світу.
       А чи знаєте Ви:
     * Листки монстери мають цікаву особливість: перед дощем на їх кінчиках з’являються краплинки води, вона «плаче». У себе на батьківщині рослина цвіте і дає плоди – їстівні ягоди, які за смаком нагадують суміш банана і ананаса.
     * Більбергія має унікальну властивість – вона виділяє спеціальні летючі речовини, які відмінно насичують та іонізують повітря. Крім цього, вона може поглинати шуми або гучні звуки.
     * В Індії з волокон абутилона роблять мотузки, з яких згодом виготовляють мішковину.
     * Найважливішою якістю алое і хлорофітуму є їх здатність очищати повітря від шкідливих домішок і токсинів.
     * Фуксія – найбезпечніша квітка, всі частини якої їстівні. На островах Гаїті (батьківщині фуксії) з її ягід роблять варення або маринують. У природі фуксії запилюються мініатюрними пташками-колібрі. Вони харчуються нектаром цієї квітки.
     * У Калатеї у вечірній час листя складаються і піднімаються вгору, немов руки для молитви, а вранці знову опускаються і розкриваються, тому її ще називають молитовною.
       Пропонуємо Вам сьогодні і щодня з вдячністю доглядати кімнатні рослини, любити їх, піклуватися про них. Мийте листя, поливайте, підгодовуйте, виконуйте всі їхні забаганки і тоді вони порадують вас своєю красою.

                             Лариса Подоляко, пр.фах. з екологічної освіти

Залишити відповідь