Розвиток сільського туризму в Україні

         28 листопада відбулася онлайн-конференція “СелоМандри: розвиток сільського туризму в Україні”.
         Організатори конференції: Українська асоціація сільського туризму, Українська асоціація маркетингу.
         Спікери конференції: Олександр Гладунов, віцепрезидент Української асоціації маркетингу, Klaus Ehrlich, генеральний директор Європейської федерації сільського туризму (Іспанія), Albert Salman, президент мережі Green Destinations, (Нідерланди), Ryan Howard, СЕО, SECAD Partnership (Ірландія), Richard Shepard, СЕО, Sustainable Rural Development International Ltd (Велика Британія), Paula Radman, Mascha Shevchenko (Нідерланди), Сергій Толстіхін, керівник туристично-інформаційного центру Хмельницького (Україна), Тетяна Мокренська, голова Української асоціації сільського туризму, а також окремі власники українських садиб сільського туризму.
         Розглядалися тенденції та можливості для сільського туризму в Європі та світі. Особливо цікавими були виступи, що містили практичний досвід створення та розвитку зелених садиб.
         Були присутніми на конференції і працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Мезинського національного природного парку. Нами піднімалося питання щодо форм співпраці організаторів садиб сільського туризму з національними природними парками. Сергій Толстіхін, експерт з розвитку туризму в громадах, розповів про свій досвід такої співпраці і наголосив на її необхідності і важливості.
         На нашу думку території природно-заповідного фонду України можуть виступати полігонами для збалансованого розвитку екотуристичної галузі.
         Саме завдяки великій кількості природно-заповідних територій (ПЗТ), та і просто унікальних мальовничих місць, які подарувала ця земля, зелений туризм в Україні має всі передумови для свого розвитку.
         Налагодження співпраці працівників ПЗТ із місцевими садибами сільського зеленого туризму має бути в напрямку екологізації рекреаційно-туристичної діяльності, інтегрування екологічних знань у сферу туризму, надання організаційно-методологічної допомоги сільським громадам.

                                                 О.І. Яковенко,
                                                 начальник відділу еколого-освітньої
                                                 роботи та рекреації

Залишити відповідь