Правила зимової риболовлі

     Рибалки з нетерпінням чекають встановлення міцної криги на наших водоймах, щоб насолодитись радощами зимової риболовлі. Але щоб відпочинок не був зіпсований неприємностями, потрібно знати та виконувати правила рибальства, що діють і на території Мезинського НПП.
     Перш ніж планувати поїздку необхідно дізнатися, а чи не входить ділянка Десни, де ви плануєте рибалити, до переліку зимувальних ям? Адже любительський лов на зимувальних ямах заборонений з 1 листопада і до закінчення зимового періоду. В околицях Мезинського НПП на р. Десна є дві такі ділянки:
     – від гирла р. Студинка поблизу с. Гнатівка Новгород-Сіверського району проти течії 1,3 км;
     – від гирла р. Короп Новгород-Сіверського району проти течії 1 км.
     Згідно Правил любительського рибальства дозволяється лов риби спортивними снастями. Це різноманітні вудки, донки та інше. Необхідно звернути увагу, що на зимових блешнях повинен бути один гачок (одинарний чи «трійник») не більше № 10 за вітчизняною нумерацією. Загальна кількість гачків – не більше 5. Тобто, ви маєте право поставити 4 жерлиці і ловити вудкою з однією мор мишкою. Дозволена норма вилову і вивозу з водойми (незалежно від терміну перебування) не більше 3 кг, за винятком трофеїв вагою більше цієї цифри.
     Також хочу звернути увагу рибалок на мінімальні розміри риб, дозволених до вилову, а також штрафів за перевилов та вилов малорозмірних риб.
     Згідно правил на деякі цінні види риб встановлюється мінімальний розмір, що вимірюється від кінця рила до початку хвостового плавця. Так от, лящ – 32 см, плітка – 18, синець – 22, судак – 42, щука – 35 см. Застосовувати в якості живців на жерлицях тільки риб не включених до списку (з ним можна познайомитися в додатку до Правил любительського рибальства).
     6 жовтня 2021 року Постановою Кабінету Міністрів України введені нові такси для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування цінних видів водних біоресурсів. Згідно цієї постанови штраф стягується за вилов риби незаконними (браконьєрськими) знаряддями, лов риби в заборонених місцях та в заборонені строки, перевилов добової норми та вилов малорозмірних особин цінних видів. Згідно цієї постанови за одну рибу, незалежно від розміру, окуня доведеться сплатити 3162 грн., щуки – 3468, судака – 3587, плітки та плоскирки – 1564, ляща – 1649, сома – 5117 грн.
     В 2021 році затверджений новий перелік тварин, що заносяться до Червоної книги України. До нього ввійшли 12 видів риб, що живуть в Десні та її притоках і які заборонені до вилову. Це мінога українська, стерлядь, вугор річковий, в’язь, ялець, підуст, бистрянка російська, гольян озерний, марена дніпровська, карась золотий, минь та йорж-носар.
     Отже, щоб свято зимової риболовлі не було зіпсоване, дотримуйтеся правил. Ні хвоста, ні луски!

Назар Назаров, науковий співробітник
Мезинського НПП

Залишити відповідь