Пізнавально про гриби

     Гриби унікальні за своєю будовою і способом життєдіяльності організми. Їх кількість і різноманітність вражає. Припускають, що існує понад 1,5 млн видів грибів, але на початок XXI ст було описано приблизно 100 тисяч.
     Гриби мають ознаки рослин і тварин. Через це їх відносили спочатку до рослин, потім до тварин, а згодом виділили в окреме царство – гриби.
Основна частина гриба – це міцелій (грибниця), а плодове тіло (те, що ми збираємо) становить лише 10% від гриба.
     Гриби є їстівні, умовно-їстівні, неїстівні і отруйні. Деякі їстівні гриби можна спутати з отруйними чи неїстівними. Так, наприклад, неїстівний жовчний гриб (гірчак) дуже схожий на білого, а бліду поганку часто сприймають за печерицю чи сироїжку. Тому відправляючись на «тихе полювання» необхідно вміти розрізняти гриби та знати як їх правильно збирати.
     Вкрай важливо розповідати про гриби дітям. Саме тому, працівники Мезинського НПП провели лекції-бесіди на тему грибів для дітей с. Деснянське та с. Мезин. Розповіли юним природолюбам про різновиди грибів, як відрізнити їстівні гриби від отруйних, які є правила збору грибів та чому не варто збирати гриби поблизу доріг та сміттєзвалищ.

Марина Усок, провідний фахівець
з екологічної освіти

Залишити відповідь