Пам’ятаємо…

          17 вересня минає 92 роки з дня народження відомого в нашому краї науковця, археолога, краєзнавця – Василя Єлисейовича Куриленка. Ця Людина була прикладом  безкорисливої відданості професії, щирої людяності, справжньої інтелігентності, наполегливої працьовитості, яка слугувала джерелом доброти, натхнення та піклування для колег, учнів, земляків-односельців, багатьох знайомих та незнайомих людей, яким поталанило зустріти його на життєвих шляхах.
        Цей вчений-подвижник все своє життя присвятив вивченню Чернігово-Сумського Подесення. Особливе місце в житті вченого-археолога займав музей, як місце збереження, оприлюднення невмирущих підземних слідів тисячоліть культур Подесення. Самовіддана праця та ентузіазм цього невтомного чоловіка допомогли створити один з найбільших сільських музеїв на теренах України і сьогодні його дітище носить ім’я свого творця –  Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В.Є. Куриленка. 
        Для дітей шкільного віку села Мезин проведено екскурсію «Художник закоханий в археологію», під час якої ознайомилися з життям і діяльністю Василя Єлисейовича.
       

Всіх бажаючих запрошуємо відвідати виставку «Дослідники Мезинської стоянки», розміщену в музеї.

                                                               Наталія Сіра, директорка Мезинського археологічного  науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка      

Залишити відповідь