Операція «Новорічна ялинка»

Зелена красуня здавна стала невід’ємним атрибутом новорічних свят. Люди вже багато років виховані на тому, що Новий Рік без ялинки, Діда Мороза та подарунків – це не Новий рік. У зв’язку з цим, кожен бажає зустріти новий рік з ялинкою. Тому населення, яке проживає поблизу хвойних лісів, намагається самовільно зрубати ялинку, заощадивши власні кошти і не думаючи про наслідки для природи.


Для запобігання несанкціонованих рубок хвойних дерев на території Мезинського НПП 14 грудня стартуватиме акція «Збережи ялинку», яка триватиме по 31 грудня 2015 року і спрямована на попередження та виявлення фактів порушень природоохоронного законодавства із заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

Мета заходу – посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень.

Навіщо напередодні новорічних свят створювати собі клопоти зі сплатою штрафу за незаконно добуту ялинку, якщо її можна законно придбати в місцях реалізації? Але стежте за тим, що на всіх хвойних деревах обов’язково повинно стояти клеймо на зрізі або стволовій частині, а також електронний чіп.

Для тих, хто не хоче завдавати шкоди природі, ми рекомендуємо встановлювати у будинку штучні ялинки, така практика давно не в новинку як у Європі, так і у нас. Альтернативою живим зрубаним ялинкам і соснам є новорічні дерева, які продаються в горщиках або ж виготовлені власноруч з природних матеріалів. Вони й після свят продовжать радувати вас і відмінно виглядатимуть у дворі.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Саме з таких природоохоронних міркувань Мезинський національний природний парк проводить традиційний районний конкурс «Новорічний букет замість ялинки». З Положенням можна ознайомитися на сайті парку. Долучитися до конкурсу запрошуємо всіх бажаючих. Треба лише виготовити оригінальні новорічні композиції з природних матеріалів, ялинкові прикраси, листівки, сфотографувати та надіслати підписані роботи на електронну пошту НПП (mezinpark@gmail.com). Переможці будуть нагородженні грамотами і призами.

Хочеться ще повідомити, що цього року в Чернігові стартувала акція «Свято для захисника», в ході якої волонтери збирають ялинкові прикраси і новорічні подарунки для військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО. Триватиме акція до 30 грудня 2015 року.

Ініціювали акцію громадська організація «Жіноча сотня самооборони Чернігова» і Медіа-центр «Моє місто». Долучитися до неї може кожен, хто бажає таким чином подякувати українським воїнам за безпеку. Тож в планах НПП провести ряд майстер-класів для школярів по виготовленню новорічних прикрас із природних і штучних матеріалів, які згодом будуть передані для захисників і дітей, які проживають в так званій «сірій зоні». Адже, ці малюки також дуже потребують уваги та турботи. Дуже хочеться, аби й наші захисники хоч трішки відчули атмосферу свята, відчули, наскільки ми їм вдячні, як за них переживаємо, турбуємося.

Не будьте байдужими до проблем природи і суспільства!

Адміністрація Мезинського НПП

Залишити відповідь