НОВИЙ ВИД ТУРУНІВ ДЛЯ ФАУНИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОЛІССЯ ВИЯВИЛИ НА ТЕРИТОРІЇ МЕЗИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

На початку серпня під час ентомологічних досліджень на березі Десни між с. Свердловка та с. Радичів (Чернігівська обл.) молодшим науковим співробітником Мезинського НПП Назаровим Н. В. виявлено дуже цікавий вид туруна – Chlaenius spoliatus (P. Rossi, 1792). Цей вид поширений в Південній Європі, південній частині Середньої Європи, на півдні Західного Сибіру та в Середній Азії. Для України вказаний з Лісостепу, степової зони, Карпат та Криму.

За літературними даними, Chlaenius spoliatus – гігрофільний вид. Населяє заплавні оселища: мулисті та піщані береги водойм з стоячою водою чи повільною течією, болота, мокрі та вологі луки, заболочені ліси. Також зустрічається на солончаках, по берегам моря, лиманів та солоних озер. Хижак-поліфаг, живиться комахами та їх личинками, п’явками, молюсками та іншими дрібними безхребетними тваринами. Жуки активні переважно вночі з кінця квітня до вересня.

Залишити відповідь