Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб.

   Відповідно до Правил любительського рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 вересня 2022 року № 700, забороняється добування (вилов) водних біоресурсів на нерестовищах у період нересту, в тому числі з берега. Також, забороняється вилов у період нересту у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня до 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня до 30 червня. У період нересту заборонено пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
      Наказом Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області № 45 від 22 березня 2024 року “Про перенесення строків заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту та перелік меж нерестовищ у період нересту в 2024 році”, визначено межі нерестовищ. На території Мезинського НПП це затоки, стариці та заливні озера в районі с. Радичів. Разом з тим, даним наказом не визначено ділянки рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), де дозволено добування (вилов) водних біоресурсів гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега, як це було у минулих роках.
      Також, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Служба державної охорони

Залишити відповідь