У період з 17 березня по 22 квітня 2025 року в Мезинському національному природному парку проходила наукова орнітологічна експедиція, яку здійснив Сергій Галущенко — орнітолог, науковець Деснянсько-Старогутського НПП. Метою дослідження було спостереження за весняною міграцією птахів у заплаві річки Десна.
Особливістю цієї території є те, що саме тут перетинаються два потужні міграційні шляхи — Поліський широтний і Дніпровсько-Деснянський. Це зумовлює високу концентрацію птахів-мігрантів, що в десятки разів перевищує показники суміжних регіонів. Спостереження велися з високих пагорбів і круч правого берега Десни, звідки відкривається панорама на заплаву з численними водоймами.
Протягом експедиції зафіксовано і види, занесені до Червоної книги України: гоголь, журавель сірий, орлан-білохвіст, шуліка чорний, лунь польовий та сорокопуд сірий , інші.
За словами дослідника, наймасовішим мігрантом на території парку була гуска білолоба. Також спостерігалися лебеді-шипуни, сірі журавлі, білі лелеки, різні види мартинів, куликів, дрібні горобцеподібні птахи, денні хижі.
Особливою подією стали ранні дати прильоту окремих видів, зокрема брижача (турухтана) — 28 березня та ластівки сільської — 31 березня.
Адміністрація та колектив Мезинського НПП висловлює щиру вдячність науковцю Сергію Галущенку та адміністрації Деснянсько-Старогутського НПП за підтримку в проведенні експедиції та розумінні важливості охорони цієї території як ключової зони для птахів під час міграцій.
















