НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ В УКРАЇНІ: ЗАКОНОДАВСТВО, ЕКОНОМІКА, ТЕХНОЛОГІЇ»

     24-25 листопада 2022 року в onlime форматі проходив Національний форм поводження з відходами, який об’єднав близько 300 учасників з різних регіонів нашої держави. Форум було започатковано у 2013 році як суспільну платформу для обговорення нагальних проблем у сфері поводження з відходами та вироблення рішень, які відповідають європейським правилам та стандартам.
     До учасників заходу звернулися міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та голова Всеукраїнської екологічної ліги, голова Оргкомітету форуму Тетяна Тимочко.
     Працівники Мезинського НПП долучилися до участі у форумі в якості спікерів та слухачів, зокрема директорка парку Ніна Симоненко а обговоренні першої пленарної сесії форуму виступила з доповіддю «Досвід Мезинського національного природного парку щодо поводження з відходами».
     Форум включав у себе 2 пленарні сесії та одну спеціальну (присвячену збиткам військовою агресію природоохоронним територіям) та 5 круглих столів з проблематики і різним аспектам проводження з відходами та ризиками, викликаними війною та російською агресією.
     Метою Форуму є визначення пріоритетних шляхів вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу та ряд інших завдань.
     Підсумком форуму було ухвалення Резолюції та звернень до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, профільних міністерств і відомств нашої держави.

Юрій Карпенко,
начальник науково-дослідного відділу

Залишити відповідь